Ga naar de inhoud

Vacature: vrijwillige Scheidsrechterscoördinator

Ben jij een enthousiaste en georganiseerde voetballiefhebber? Heb je een passie voor het spel en een scherp oog voor detail? Dan is de vrijwillige rol van Scheidsrechterscoördinator iets voor jou! Als Scheidsrechterscoördinator speel je een cruciale rol in het soepel verlopen van onze wedstrijden door het plannen van scheidsrechters en het aantrekken van nieuw talent.

Functieomschrijving:

Als Vrijwillige Scheidsrechterscoördinator ben jij de spil in het organiseren van scheidsrechters voor onze wedstrijden. Je werkt nauw samen met de wedstrijdcommissie en bent verantwoordelijk voor het succesvol uitvoeren van de volgende taken:

 • Scheidsrechtersplanning: Je stelt een duidelijk en overzichtelijk schema op voor de toewijzing van scheidsrechters aan wedstrijden. Hierbij houd je rekening met beschikbaarheid, niveaus en ervaring van de scheidsrechters.
 • Werven van nieuwe scheidsrechters: Je bent proactief in het zoeken naar nieuwe scheidsrechters voor onze vereniging. Je onderhoudt contact met bestaande scheidsrechters en zorgt ervoor dat zij gemotiveerd blijven om wedstrijden te fluiten. Tevens zet je wervingsacties op om nieuwe scheidsrechters aan te trekken.
 • Opleiding en ondersteuning: Je biedt ondersteuning aan nieuwe en bestaande scheidsrechters, geeft uitleg over spelregels en biedt begeleiding om hun vaardigheden te verbeteren. Je bent het aanspreekpunt voor vragen en zorgt ervoor dat scheidsrechters zich gewaardeerd voelen binnen onze vereniging.
 • Administratie: Je houdt nauwkeurig de gegevens van scheidsrechters bij, waaronder beschikbaarheid en toegewezen wedstrijden. Je zorgt ervoor dat de administratie up-to-date is en goed gecommuniceerd wordt met alle betrokken partijen.
 • Samenwerking: Je werkt samen met verschillende teams binnen de vereniging, zoals jeugd- en seniorenteams, om ervoor te zorgen dat de scheidsrechterplanning naadloos aansluit op het wedstrijdschema.

Functie-eisen:

 • Je hebt affiniteit met voetbal en begrijpt de spelregels goed.
 • Je bent organisatorisch sterk en kunt goed overzicht bewaren, zelfs in drukke tijden.
 • Communicatieve vaardigheden: je kunt helder en respectvol communiceren met scheidsrechters, teams en andere betrokkenen.
 • Proactief en zelfstandig: je neemt initiatief, denkt mee over verbeteringen en neemt verantwoordelijkheid voor je taken.
 • Flexibiliteit: wedstrijdschema’s kunnen veranderen, dus je bent bereid om aanpassingen te maken wanneer nodig.
 • Ervaring als scheidsrechter is een pluspunt, maar niet verplicht.

Wat bieden wij:

 • Een belangrijke vrijwillige rol binnen onze voetbalvereniging, waarin je bijdraagt aan een sportieve en prettige sfeer.
 • Mogelijkheden om je organisatorische en communicatieve vaardigheden verder te ontwikkelen.
 • Een gezellige en betrokken vereniging waarin teamwork en passie voor voetbal centraal staan.

Ben jij klaar om de touwtjes in handen te nemen en ervoor te zorgen dat onze wedstrijden op rolletjes verlopen? Neem dan contqct op met de afdeling Voetbalzaken via voetbalzaken@zvc22.nl. We kijken uit naar je vrijwillige bijdrage!